Sepetim:

Boş - 0,00 ₺
Sepetinizde hiç ürün yok.

0

Arızalı Ürün Gönderim Prosedürü

- Ürününüzü ve tüm aksesuarlarını kendi kutusu içerisine koyun. Ürün kutusu elinizde yoksa kargoda zarar görmeyecek bir şekilde başka bir kutu içerisine yerleştirin.

- Eğer varsa ürün arızasının detaylarına ilişkin teknik servisimize yardımcı olabilecek ürünle ilgili ek notlarınızı ürün kutusu içerisine ekleyin.

- Ürününüzü size gönderilen harici kargo kutusu içerisine yerleştirin. Eğer bu kutuyu bulamıyorsanız lütfen ürünü boyutlarına uygun harici bir kutu içerisine koyun.

- Müşteri Destek Sayfasından ( Buradan ) "Arıza / Değişim Bildirimi - Teknik Destek" altında destek talebi oluşturmanızın ardından arıza talebinizin onaylanmasıyla birlikte size gelen e-mail'in konu kısmında yazan talep numarasını (örnek: KVW-30795) harici kargo kutusu üzerinde görünür bir şekilde keçeli kalem veya etiket ile belirtin.

- Arızalı ürün gönderimlerinde kargo bedeli göndericiye aittir. Ürününüzü herhangi bir kargo firmasıyla gönderebilirsiniz.

- Eğer ürününüz kutusundan çıktığı şekilde arızalı ise veya ilk 30 gün içerisinde arızalı ürün kaydı açtırdıysanız ürünü karşı ödemeli olarak ARAS kargo ile gönderebilirsiniz. Karşı ödemeli gönderimlerin mutlaka anlaşmalı olduğumuz ARAS kargo ile yapılması gereklidir. Aksi durumda gelen kargo kabul edilmeyecektir

- Gönderdiğiniz tüm ürünlerle ilgili işlemler en geç 20 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır.

- Tüm kargo gönderimlerinizde işlemlerinizi hızlandırmak için kargo firmasından aldığınız takip numarasını Müşteri Destek kısmında açtığınız kayda ekleyiniz.

- PTT Kargo ile gönderilen paketler kontrol edilemediği için kabul edilmemektedir. Lütfen PTT kargo ile gönderi yapmayınız.

Kargo Adres:

Akortek Bilişim San. ve Dış Tic. Ltd. Şti

Orhanlı Orta Mh. Benjamin Sk. NO:19 Tuzla / İSTANBUL

 

 

Ürün İade Prosedürü

1-Üründen Memnun Kalmadım. İade Edebilir Miyim?
14 gün içerisinde memnun kalmadığınız ürünü, ürün kutusu ve ürünün kendisine herhangi bir hasar vermediğiniz sürece iade edebilirsiniz.

2-İade Talebi Oluşturma
Müşteri Destek Sayfasından ( Buradan ) "Ürün İade Talebi"ni seçerek destek talebi oluşturunuz. Oluşturduğunuz destek talebine 24 saat içerisinde izlemeniz gereken prosedür cevap olarak gelecektir. Bu şekilde ürününüzü faturası ile birlikte, kargoda hasar görmeyecek şekilde ve tekrar satılabilirliği bozulmayacak şekilde paketleyerek geri gönderebilirsiniz.

Eğer iade talebi ile geri yollanan ürün tarafımızca yapılacak kontrollerde ürünün aksesuarında herhangi bir eksiklik veya ürün ambalajında yeniden sıfır ürün gibi satılmasını engelleyecek oranda bir bozulma varsa ve bu tüketiciden kaynaklanıyor ise ürün için belirlenen değer azalması müşterimizden tazmin edilir.

3-Ürünü Hangi Kargo Firması İle Göndereceğim?
İade ürünlerinizi Aras Kargo ile göndermeniz gerekmektedir.

4-Ürünüm Kutudan Arızalı Çıktı. İade Edebilir miyim?
Ürününüzün arızalı çıkması durumunda 30 gün içinde çalışan ürünle birebir değiştirilmektedir. Bu durumda kargo ücreti Teknobiyotik tarafından karşılanır. Aldığınız ürün arızalı ancak iade etmek istiyorsanız: bknz Madde-2

5-Sitenizden PC Topladım. İade Edebilir Miyim?
Sitemizden topladığınız kişisel bilgisayarlar(PC) sizin istekleriniz ve kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlandığından iade edilemez.

6-İadem Onaylandı Paramı Ne Kadar Sürede Alabilirim?
Ürün iadelerinde para iadeleri 10 gün içerisinde yapılmaktadır. Kredi kartından taksitli yapılan satışlarda banka taksitli şekilde geri ödemektedir. Havale - posta çeki şeklinde yaptığınız ödemeler, aynı şekilde tarafınıza geri ödenecektir.

7-Firmalar İçin Ürün İade Ederken Dikkat Etmem Gereken Konular Nedir?
- Faturanız kurumsal olarak düzenlendi ise; kurum tarafından kesilen iade faturası ile birlikte göndermeniz gereklidir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. E-fatura mükellefi olan firmaların iade faturalarını sistem üzerinden göndermesi gerekmektedir.
 

ÖNEMLİ!: Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında şu ürünler ambalajları açıldıktan sonra yukarıdaki koşullar dahilinde iade edilemez!
- Açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler (örn : kulaklık gibi kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler).
- Tek kullanımlık ürünler (örn: kopyalanabilir yazılım ve programlar), hızlı bozulan veya kısa ömürlü ürünler (örn: her türlü yazılım ve program, kaset, VCD, DVD, Blu-Ray, hazır bilgisayar, toplama bilgisayar, taşınabilir bilgisayar, ekran koruyucu (film),kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.).
- Özel istek üzerine hazırlanan ürünler (örn: Montajlı PC konfigürasyonları, opsiyonları ile birlikte hazırlanıp konfigüre edilen ürünler)